یادداشت
رمضان و روزه داری برای ما درس مقاومت و ایستادگی جمعی در برابر شرک و طاغوت را دارد چرا که اصل این ماه تمرین صبر و مقاومت، تقویت اراده و ایستادگی در برابر شیطان است. چه شیطان اصغر و چه شیطان اکبر که به تعبیر حضرت امام، آمریکا مصداق اصلی شیطان اکبر است.
08/03/1396 - 10:41
یادداشت
حتما برای شما هم پیش آمده است که برای خرید مایحتاج خود وارد مغازه ای شده اید و بعد از دقایقی با کوهی از خرید ها از آنجا خارج می شوید! این اتفاق شعبده بازی و ترفند فروشندگان برای فروش بیشتر کالا است که قطعا از ابعاد مصرف گرایی، اسراف، طمع ورزی و در نهایت حق الناس کردن قابل توجه است.
07/03/1396 - 10:18
به بهانه آغاز میهمانی خدا:
رواج پیدا کردن عادات خوب، برای مردمی که فرهنگ چندین هزارساله را به عنوان پیشینه ای قوی دارند، کار سختی نیست. یک یاعلی نیاز دارد. یا علی بگوییم و با دست در دست هم نهادن، مساجد و تکایا و حتی خیابان های شهر را در ماه مبارک رمضان به ضیافت های ساده افطاری تبدیل کنیم و مردم شهر را میزبان کنیم . کاری کنیم که غنی برای فقیر در کنار سفره جا باز کند و فقیر از نشستن بر سر سفره خجالت نکشد!
07/03/1396 - 10:12
یادداشت
عکسی که این روزها در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی دست به دست می شود، از مرد میانسالی است که لباس ساده ای بر تن و عکسی از آقای روحانی در دست و نگاهی مظلومانه به سخنران یکی از اجتماعات انتخاباتی دارد. مردی که در این عکس کلاهش را محکم در دستانش گرفته، به خوبی نشان دهنده نهایت امید اقشار محروم به دولت دوازدهم است.
02/03/1396 - 12:06
مشارکت حداکثری مردم در انتخابات یعنی؛
در هیچ کجای دنیا با وجود ادعاهای فراوان که به لحاظ ساختارهای سیاسی نوین و دموکراتیک وجود دارد، اما این چنین مشارکت بالایی در انتخابات ریاست جمهوری وجود ندارد.
01/03/1396 - 08:27
یادداشت
رئیس جمهور آینده هر که باشد، باید گوش به امر ولایت باشد و بس، چرا که مردم ما ثابت کرده اند با مسئولی که در خط انقلاب و امام و رهبری نباشد، عقد اخوت نبسته اند! رئیس جمهور آینده هر که باشد، باید با فساد و رانت و ویژه خواری در عمل مبارزه کند حتی اگر دامنه اش در نزدیکان و کابینه اش باشد.
30/02/1396 - 08:28
یادداشت
در پی انتشار عکس های نامتعارف تبلیغاتی برخی از کاندیداهای زن شورای اسلامی شهرها، باردیگر چهره غرب زده تفکرات برخی از مدعیان حضور در شورایی که بر تارک آن " ا سلامی" می درخشد نشان داده شد تا جایی که می توان گفت این موارد می تواند از وجود ضعف جدی در نظارت بر انتخابات شوراها و نبود ضوابطی مشخص در تبلیغات این انتخابات باشد.
27/02/1396 - 08:36
یادداشت/
طی چند روز آینده چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر وروستا به اتمام می رسد .جدای از عملکرد شورای فعلی ، پرونده عملکرد هریک از منتخبان خود به تنهایی بیانگر میزان قابلیت ها ،توانمندی ها واثرگذاری در عرصه اداره شهراست.رویکرد مدیریت شهری از جنس تعامل و تعادل ،تخصص و تعهد است. اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا مدیریت تعامل با محیط شهری را از سوی جامعه عهده دار هستند.
26/02/1396 - 08:43
یادداشت
بدون شک قدرشناسی از این «مردم» و تلاش خستگی ناپذیر برای برطرف کردن مشکلاتشان، بزرگترین هدیه ای است که از سوی خداوند به رئیس جمهور منتخب ارزانی داشته خواهد شد، موهبتی که چهار سال بعد باید برای تک تک روزهایش پاسخگو باشد نه اینکه مثل طلبکارها دیگران را مقصر بداند!!
23/02/1396 - 07:55
یادداشت/
شيوه ‏هاي تبليغات و رقابت‏هاي انتخاباتي در اسلام نشان‏ دهنده ارزش‏هاي ديني است؛رقابت ‏كنندگان وظيفه دارند هنگام رقابت، ارزش‏ها و موازين ديني را رعايت كنند و به مصالح و منافع عمومي توجه داشته باشند و از فعاليت‏هاي ناسازگار با مصالح ديني و ملي بپرهيزند.
20/02/1396 - 09:08
یادداشت
طبق چه استدلالی مسئولین می‌توانند توجیه کنند متعهد به اجرای سندی شوند که شعارش «دگرگون ساختن جهان ما» است یعنی ما بعد از گذشت چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی باید کمک کنیم تا جهان مطابق میل غربی‌ها دگرگون شود!؟ و این موضع یعنی پذیرش چشم و گوش بسته اهداف توسعه پایداری اگر جوابگوی نیازهای جامعه بود امروز این‌گونه شاهد متلاشی شدن بنیان خانواده در غرب نبودیم که بخواهیم نسخه‌های ورشکسته آن را برای خانواده‌های ایرانی بپیچیم.
18/02/1396 - 13:29
یادداشت
شدشهید مرجان نازقلیچی، شهید شاخص سازمان بسیج جامعه زنان کشور است که در حادثه منا به شهادت رسید او که نخستین فرماندار زن ایران است که دولت یازدهم نتوانست از حق او و سایر حجاج شهید ایرانی دفاع کند، شهید نازقلیچی از بانوان اهل تسنن و ولایتمداری است که زائر نیابتی مقام معظم رهبری در حج بود و امسال تمام بانوان ایران زمین از شیعه و سنی تمام قد به احترام او ایستاده و نام و یادش را گرامی می دارند.
16/02/1396 - 10:06
یادداشت
به نظر می رسد برنامه اقتصادی مبنی بر افزایش سهم محرومین از طرح هدفمندی یارانه‌ها امری قابل تحقق است منتهی به یک اراده سیاسی قوی در قوه مجریه نیاز دارد.
16/02/1396 - 08:59
یادداشت/
مخالفت احتمالی مسئولان دولتی با برگزاری مناظره احمدی نژاد و روحانی می تواند ذهن افکار عمومی درباره ادعاهای 4ساله گذشته حسن روحانی و مسئولان دولتی درباره دولت قبل را شفاف‌تر کرده و مورد ارزیابی قرار دهد.
16/02/1396 - 08:10
یادداشت/
فهم جنگ نرم و چگونگی و چرایی آن نیازمند بصیرت بالاست به جای تصرف زمین، به تسخیر ضمیر افراد می پردازد.تسلط بر ذهن ها و قلبها و امیال هدف اصلی جنگ نرم است.سطح بدنۀ اجتماعی آن تغییر باورها، تغییر ارزشها، و تغییر سبک زندگی است.باید توجه داشت که تغییر در هر یک از این مؤلفه ها می تئاند به تغییر در بقیه منجر شود.
13/02/1396 - 10:31
یادداشت/
توسعه کوثری در برابر توسعه تکاثری، خدامحور، انسان‌ساز، عدالت‌گرا، پایدار همه جانبه است ولی توسعه تکاثری، انسان‌محور، دنیاگرا و غیرپایدار یا پایدار جزءنگرانه است.
13/02/1396 - 09:31
یادداشت
اخلاق انتخاباتی و صداقت انسانی حکم می کند که داوطلبان برای کسب رای بیشتر، سوار بر مشکلات زنان نشوند. جالب این است که بی توجهی به مباحث بنیادی اپیدمی شده است و حتی در برنامه مناظراتی دو روز گذشته، با وجود اهمیت زیاد مباحثی چون مسائل زنان و خانواده، بازهم این موضوعات مورد غفلت و بی اعتنایی قرار گرفت و بعضا پاسخ هایی که داده شد شعارگونه بود.
10/02/1396 - 10:38
یادداشت/
هر گاه با همین نگاه به شغل خود به عنوان فرصتی برای خدمتگزاری به مردم و نظام نگریستیم پیروز و موفق شدیم، اما هر گاه داشته های خود را هیچ فرض کردیم و نگاهمان به بیرون از مرزها بود و از توان داخلی غفلت نمودیم، نتوانستیم مشکلات کشور را حل کنیم.
06/02/1396 - 09:37
یادداشت
با بعثت پیامبر ،انسان به عنوان اشرف مخلوقات معرفی شد و برکات معنوی بر مردم بارید چنانکه اتصال معنویت به مادیت و انعکاس معنویت در همه جهات مادیت از خصوصیات مبعث پیامبر و وحی قرآن شد برکاتی که خود را در زمینه های مختلف نشان داده است .
04/02/1396 - 13:11
یادداشت یک روانشناس؛
با نگاهی به دور وبرمان و بررسی بزهکاری و جرایم خشونت آمیز (قتل، سرقت و...) در می‌یابیم که خشونت روز به روز افزایش یافته و کودکان قربانیان اصلی این پدیده شوم می باشند.
04/02/1396 - 09:38

صفحه‌ها